 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3266X-1-601)
Bourns 3266X-1-601
PartNo:
3266X-1-601
Manufacturers: Bourns
Qty: 819
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" 600ohms 10% SQ W/Standoff Sealed
Product Information:
RoHS:No
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:600 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)