 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3266Y-1-103LF)
Bourns 3266Y-1-103LF
PartNo:
3266Y-1-103LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 552
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" 10Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:10 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)