 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3296W-1-102RLF)
Bourns 3296W-1-102RLF
PartNo:
3296W-1-102RLF
Manufacturers: Bourns
Qty: 955
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 1Kohms Sealed Vertical Adjust
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)