 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3296W-1-202RLF)
Bourns 3296W-1-202RLF
PartNo:
3296W-1-202RLF
Manufacturers: Bourns
Qty: 978
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 2Kohms Sealed Vertical Adjust
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:2 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)