 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3296W-1-222LF)
Bourns 3296W-1-222LF
PartNo:
3296W-1-222LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1097
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 2.2Kohms Sealed Vertical Adjust
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:2.2 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)