 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3296W-1-253LF)
Bourns 3296W-1-253LF
PartNo:
3296W-1-253LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 606
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 25Kohms Sealed Vertical Adjust
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:25 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)