 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3296W-1-473LF)
Bourns 3296W-1-473LF
PartNo:
3296W-1-473LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1982
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 47Kohms Sealed Vertical Adjust
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:47 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)