 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3296W-1-505LF)
Bourns 3296W-1-505LF
PartNo:
3296W-1-505LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1073
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 5Mohms Sealed Vertical Adjust
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:5 MOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)