 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3296X-1-101LF)
Bourns 3296X-1-101LF
PartNo:
3296X-1-101LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 500
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 100ohms Sealed Horizontal Adjust
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:100 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)