 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3296X-1-103RLF)
Bourns 3296X-1-103RLF
PartNo:
3296X-1-103RLF
Manufacturers: Bourns
Qty: 639
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 10Kohms Sealed Horizontal Adjust
Taper:Linear
Resistance:10 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)