 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3296Y-1-202LF)
Bourns 3296Y-1-202LF
PartNo:
3296Y-1-202LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1174
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 2Kohms Sealed Vertical Adjust
Taper:Linear
Resistance:2 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)