 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3296Z-1-104LF)
Bourns 3296Z-1-104LF
PartNo:
3296Z-1-104LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 626
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 100Kohms Sealed Horizontal Adjust
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:25
Taper:Linear
Resistance:100 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)