 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3299W-1-102LF)
Bourns 3299W-1-102LF
PartNo:
3299W-1-102LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1329
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8"
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V