 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3299W-1-501LF)
Bourns 3299W-1-501LF
PartNo:
3299W-1-501LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 558
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 500ohms Standoffs Vertical Adjust 3/8"
Taper:Linear
Resistance:500 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V