 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3299Y-1-203LF)
Bourns 3299Y-1-203LF
PartNo:
3299Y-1-203LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 632
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 20Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8"
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Multi-Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:20 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V