 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3299Y-1-253LF)
Bourns 3299Y-1-253LF
PartNo:
3299Y-1-253LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 731
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 25Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8"
Taper:Linear
Resistance:25 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V