 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3299Y-1-503LF)
Bourns 3299Y-1-503LF
PartNo:
3299Y-1-503LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 859
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 50Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8"
Taper:Linear
Resistance:50 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V