 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3306F-1-501)
Bourns 3306F-1-501
PartNo:
3306F-1-501
Manufacturers: Bourns
Qty: 1530
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 500ohm 25% 6mm Single Turn
Taper:
Resistance:500 Ohms
Power Rating:200 mW