 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3306P-1-102)
Bourns 3306P-1-102
PartNo:
3306P-1-102
Manufacturers: Bourns
Qty: 1473
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1K 25% 6mm Single Turn
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:200 mW