 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3306P-1-203)
Bourns 3306P-1-203
PartNo:
3306P-1-203
Manufacturers: Bourns
Qty: 1840
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 20K 25% 6mm Single Turn
Taper:Linear
Resistance:20 kOhms
Power Rating:200 mW