 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3309P-1-103)
Bourns 3309P-1-103
PartNo:
3309P-1-103
Manufacturers: Bourns
Qty: 2014
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 9MM RND 10KOHMS 25% 0.5WATTS
Taper:Linear
Resistance:10 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V