 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3309P-1-203)
Bourns 3309P-1-203
PartNo:
3309P-1-203
Manufacturers: Bourns
Qty: 1155
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 9MM RND 20KOHMS 25% 0.5WATTS
Taper:Linear
Resistance:20 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V