 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3309P-1-253)
Bourns 3309P-1-253
PartNo:
3309P-1-253
Manufacturers: Bourns
Qty: 1148
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 9MM RND 25KOHMS 25% 0.5WATTS
Taper:Linear
Resistance:25 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V