 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3309W-1-501)
Bourns 3309W-1-501
PartNo:
3309W-1-501
Manufacturers: Bourns
Qty: 1591
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 9MM RND 500OHMS 25% 0.5WATTS
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:500 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V