 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3310C-001-502L)
Bourns 3310C-001-502L
PartNo:
3310C-001-502L
Manufacturers: Bourns
Qty: 660
Request Qty:
Description: Potentiometers 9mm 5Kohms Single Cup
RoHS:Details
Resistance:5 kOhms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Shaft Type:Slotted
Shaft Diameter:3.18 mm
Shaft Length:12.7 mm