 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3319P-1-501)
Bourns 3319P-1-501
PartNo:
3319P-1-501
Manufacturers: Bourns
Qty: 3109
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 9MM RND 500OHMS 25% 0.2WATTS
Taper:Linear
Resistance:500 Ohms
Power Rating:200 mW
Voltage Rating:200 V