 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3329H-1-501LF)
Bourns 3329H-1-501LF
PartNo:
3329H-1-501LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 502
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:500 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V