 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3329U-1-203RLF)
Bourns 3329U-1-203RLF
PartNo:
3329U-1-203RLF
Manufacturers: Bourns
Qty: 658
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" RD TRIMPOT 20K ST CERMET
Product Type:Single Turn
Number of Turns:1
Taper:
Resistance:20 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V