 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3352E-1-105LF)
Bourns 3352E-1-105LF
PartNo:
3352E-1-105LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 617
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8"round 1Mohms 0.5watt 20%
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:1 MOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V