 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3352P-1-501LF)
Bourns 3352P-1-501LF
PartNo:
3352P-1-501LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 500
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8"round 500ohms 0.5watt 20%
Taper:Linear
Resistance:500 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V