 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3352T-1-102LF)
Bourns 3352T-1-102LF
PartNo:
3352T-1-102LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1600
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8"round 1Kohms 0.5watt 20%
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V