 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3352T-1-104LF)
Bourns 3352T-1-104LF
PartNo:
3352T-1-104LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 804
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8"round 100Kohms 0.5watt 20%
Taper:Linear
Resistance:100 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V