 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3352T-1-254LF)
Bourns 3352T-1-254LF
PartNo:
3352T-1-254LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 860
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8"round 250Kohms 0.5watt 20%
Taper:Linear
Resistance:250 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V