 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3352T-1-504LF)
Bourns 3352T-1-504LF
PartNo:
3352T-1-504LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 581
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8"round 500Kohms 0.5watt 20%
Taper:Linear
Resistance:500 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V