 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3352W-1-503LF)
Bourns 3352W-1-503LF
PartNo:
3352W-1-503LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 500
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8"round 50Kohms 0.5watt 20%
Taper:Linear
Resistance:50 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:250 V