 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3362H-1-502LF)
Bourns 3362H-1-502LF
PartNo:
3362H-1-502LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 647
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ 5KOHMS 10% 0.5WATTS
Taper:Linear
Resistance:5 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V