 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3362M-1-102LF)
Bourns 3362M-1-102LF
PartNo:
3362M-1-102LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 609
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ 1KOHMS 10% 0.5WATTS
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:1 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V