 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3362P-1-101LF)
Bourns 3362P-1-101LF
PartNo:
3362P-1-101LF
Manufacturers: Bourns
RoHS:Details
Product:Trimmer Resistors - Single Turn
Product Type:Single Turn
Number of Turns:
Taper:Linear
Resistance:100 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V