 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3362P-1-101RLF)
Bourns 3362P-1-101RLF
PartNo:
3362P-1-101RLF
Manufacturers: Bourns
Qty: 676
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 1/4" TRIMPOT 100uH SQ ST CERMET
Number of Turns:
Taper:
Resistance:100 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)