 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3362P-1-201LF)
Bourns 3362P-1-201LF
PartNo:
3362P-1-201LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 962
Taper:Linear
Resistance:200 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V