 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3362P-1-203LF)
Bourns 3362P-1-203LF
PartNo:
3362P-1-203LF
Taper:Linear
Resistance:20 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V