 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3362P-1-251LF)
Bourns 3362P-1-251LF
PartNo:
3362P-1-251LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1802
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole TRIMMER - 1/4" SQ ST CERMET
RoHS:Details
Product:Trimmers
Product Type:Single Turn
Number of Turns:1
Taper:
Resistance:250 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V