 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3362P-1-253LF)
Bourns 3362P-1-253LF
PartNo:
3362P-1-253LF
Taper:Linear
Resistance:25 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V