 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3362P-1-501LF)
Bourns 3362P-1-501LF
PartNo:
3362P-1-501LF
Taper:Linear
Resistance:500 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V