 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3362W-1-503LF)
Bourns 3362W-1-503LF
PartNo:
3362W-1-503LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 823
Taper:Linear
Resistance:50 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V