 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3386F-1-153LF)
Bourns 3386F-1-153LF
PartNo:
3386F-1-153LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1529
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 15Kohms 10% 0.5Watts Square
Number of Turns:
Taper:
Resistance:15 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V