 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3386F-1-203LF)
Bourns 3386F-1-203LF
PartNo:
3386F-1-203LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 1778
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 20Kohms 10% 0.5Watts Square
Taper:Linear
Resistance:20 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V