 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3386F-1-503LF)
Bourns 3386F-1-503LF
PartNo:
3386F-1-503LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 3050
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 50Kohms 10% 0.5Watts Square
Taper:Linear
Resistance:50 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V