 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3386H-1-222LF)
Bourns 3386H-1-222LF
PartNo:
3386H-1-222LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 900
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 2.2Kohms 10% 0.5Watts Square
Number of Turns:
Taper:
Resistance:2.2 kOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V