 All Product > Resistors > Variable Resistors > Bourns  (3386P-1-105LF)
Bourns 3386P-1-105LF
PartNo:
3386P-1-105LF
Manufacturers: Bourns
Qty: 715
Request Qty:
Description: Trimmer Resistors - Through Hole 3/8" 1Mohms 10% 0.5Watts Square
Taper:Linear
Resistance:1 MOhms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Voltage Rating:300 V